AZS – Akademicki Związek Sportowy, Organizacja Środowiska w Szczecinie
5 maja 2023

Wioślarze docenieni

Gospodarzem miłej uroczystości była Politechnika Morska.

W Sali Senatu Politechniki Morskiej odbyło się podsumowanie roku wioślarskiego 2022 w AZS Szczecin. Pamiątkowe upominki wręczali trenerzy, członkowie zarządu, w tym pełniąca funkcję prorektor do spraw kształcenia PM oraz członek zarządu AZS Organizacji Środowiskowej w Szczecinie i prezes KU AZS PM dr inż. Agnieszka Deja. Doceniono zawodniczki i zawodników, reprezentantów Polski, zdobywców medali mistrzostw kraju oraz Europy, w różnych kategoriach wiekowych, także studentów.

– Cieszymy się bardzo, że tak wielu młodych ludzi w naszym mieście chce uprawiać tę piękną dyscyplinę sportową – podsumowała Agnieszka Deja. – Należy docenić również trenerów, którzy na co dzień współpracują z wioślarzami.
Ci także byli obecni na spotkaniu, podobnie jak mistrz olimpijski z Pekinu Marek Kolbowicz. Wśród wyróżnionych znaleźli się pracownicy szczecińskich uczelni: Wojciech Jaśkiewicz (PM), Jan Jelec (PUM), Ryszard Kowalczyk (US), Tomasz Fiłka (ZUT) oraz pracujący w wyczynowej sekcji wioślarskiej AZS Szczecin – Piotr Kula i Robert Król.