AZS – Akademicki Związek Sportowy, Organizacja Środowiska w Szczecinie
8 maja 2017

BRAWO PANOWIE BRYDŻYŚCI z Uniwersytetu Szczecińskiego

Srebrno-złote Akademickie Mistrzostwa Polski w brydżu sportowym 2017

Szlemy w stolicy

Z trzema medalami, w tym jednym złotym, wrócili z Akademickich Mistrzostw Polski w brydżu sportowym

reprezentanci Uniwersytetu Szczecińskiego. 

BRAWO PANOWIE!!!

Srebrno-złote Akademickie Mistrzostwa Polski w brydżu sportowym 2017

Szlemy w stolicy

Z trzema medalami, w tym jednym złotym, wrócili z Akademickich Mistrzostw Polski w brydżu sportowym reprezentanci Uniwersytetu Szczecińskiego.

Cała nasza ekipa spisała się w Warszawie znakomicie. W rywalizacji drużynowej szczecinianie ustąpili w typach uczelni tylko – niepokonanemu od blisko dekady – Uniwersytetowi Warszawskiemu. Natomiast udało się im wyprzedzić mocne drużyny Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu, Uniwersytetu Rzeszowskiego czy Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie.

Kto się do tego sukcesu przyczynił? Cały zespół. Duet profesorów Jacek Batóg – Jan Purczyński świetnie punktował w turnieju par (zajmując wysokie 16. miejsce na ponad 200 startujących). Studenci Radosław Maćczak (Wydział Nauk Ekonomicznych i Zarządzania) i Marcin Dziembor (Wydział Filologiczny) zagrali wyśmienicie w konkurencji teamów, stanowiąc mocne ogniwo zespołu, dodatkowo plasując się wysoko w indywidualnej punktacji Butlera. Swoje dołożył także stworzony praktycznie w ostatniej chwili mikst – studentki Wydziału Zarządzania i Ekonomiki Usług Marty Rozwałki z dziekanem tegoż wydziału – profesorem Juliuszem Engelhardtem. Z rozdania na rozdanie szło im coraz lepiej i o ile w parach nie zagrali jeszcze optymalnie, to w teamach – zdecydowanie powyżej oczekiwań. Z kolei duetowi Wojciech Bondarewicz (Wydział Matematyczno-Fizyczny) – Paweł Stężała (Studium Wychowania Fizycznego i Sportu) udało się powtórzyć wynik sprzed roku. Znowu stanęli na podium mistrzostw w parach, ale tym razem srebro zamienili na złoto. W rywalizacji open, w której startowali reprezentanci Polski różnych kategorii wiekowych, medaliści mistrzostw kraju seniorów, świata oraz Europy, zajęli 2. miejsce, zaś w kategorii uniwersytetów okazali się bezkonkurencyjni. Cieszy tym bardziej, że był to pierwszy złoty medal w historii startów brydżystów Uniwersytetu Szczecińskiego w Akademickich Mistrzostwach Polski.

Jak widać, mieszanka rutyny z młodością zdała brydżowy egzamin. Nie tylko pod względem sportowym, ale także atmosferycznym. Zabrakło tylko jednego. Pogody. Na nic zdały się plany zwiedzania stolicy. Deszczowa aura zmusiła do pozostania w hotelu. Nawet po rozgrywkach.