AZS – Akademicki Związek Sportowy, Organizacja Środowiska w Szczecinie
21 listopada 2022

Brydż sportowy z piłką nożną w tle

Zawody zostaną rozegrane w auli prof. Leona Babińskiego przy ul. Mickiewicza 64.

W SOBOTĘ, 26 listopada, już po raz 15. odbędzie się Otwarty Turniej Brydżowy o Puchar Rektora Uniwersytetu Szczecińskiego.

Idea zawodów niezmiennie pozostawała taka sama. Zgłoszeni brydżyści dzieleni byli na dwie kategorie: mniej zaawansowanych (amatorzy) oraz tych o większym doświadczeniu (profesjonaliści). Następnie pary składające się po jednym zawodniku z każdej z tych grup kojarzone były  losowo. W ten niecodzienny sposób powstawał duet, który stara się wygrać imprezę.

– Mimo dużej konkurencji oraz atrakcyjnych nagród przy stołach panuje przyjazna atmosfera – mówi Jacek Batóg, pomysłodawca imprezy i jednocześnie prorektor US. – Dla wielu grających to jedyne zawody w roku. Będą też i tacy, którzy po raz pierwszy w karierze staną w szranki z innymi brydżystami. Stąd też kłótni czy połajanek nie będzie w ogóle.

Zawodnicy spotkają się w auli Wydziału Ekonomii Finansów i Zarządzania przy ul. Mickiewicza 64, przed godz. 10. W sobotę gra na pewno będzie szybka i płynna. O godz. 14 początek meczu Polski z Arabią Saudyjską w ramach piłkarskich MŚ…