AZS – Akademicki Związek Sportowy, Organizacja Środowiska w Szczecinie
25 czerwca 2021

Bulwary dla ósemek

Regaty uczelnianych ósemek odbyły się w malowniczej scenerii szczecińskich bulwarów.

Pod koniec czerwca Akademicki Związek Sportowy w Szczecinie zorganizował Regaty Wioślarskie o Puchar Prezesa Zarządu Morskich Portów Szczecin i Świnoujście S.A. W ogólnopolskiej stawce prym wiodły osady ósemek miejscowych uczelni.

W zmaganiach uczestniczyły reprezentacje: Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego, Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego, Uniwersytetu Szczecińskiego, Akademii Morskiej, AZS Szczecin a także goście z Politechniki Wrocławskiej oraz Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. W pięknych plenerach Bulwaru Gdyńskiego oraz Wałów Chrobrego, czyli w centrum naszego miasta, najlepszymi okazali się: w ósemkach kobiecych – 1. PUM I Szczecin, 2. PUM II Szczecin, III – AGH Kraków; w ósemkach mężczyzn – 1. PUM Szczecin, 2. AM Szczecin, 3. AGH Kraków; w ósemkach absolwentów – 1. US Szczecin, 2. ZUT Szczecin, 3. PUM Szczecin.

Zmagania odbywały się na odcinku od Trasy Zamkowej do Mostu Długiego i składały się z rywalizacji w parach systemem pucharowym. Rywalizacja była bardzo zacięta i trzymała w napięciu do ostatniego pociągnięcia wiosłami. Pogoda dopisała aż za bardzo (było ponad 30 stopni C!), a najlepszym gratulował prezes OŚ AZS w Szczecinie, rektor Uniwersytetu Szczecińskiego – Waldemar Tarczyński. Fot. Paweł Chmielewski