AZS – Akademicki Związek Sportowy, Organizacja Środowiska w Szczecinie
30 listopada 2020

Ergometr na SDS-ie

Rywalizacja na ergometrach zostanie przeprowadzona w pełnym reżimie sanitarnym.


We wtorek, 15 grudnia, w hali Szczecińskiego Domu Sportu przy ul. Wąskiej, rozegrane zostaną XXIII Mistrzostwa Szczecina na Ergometrze Wioślarskim. Ze względu na czas pandemii udział w imprezie, choć bezpłatny, będzie ograniczony. Tym bardziej z zapisami warto się pospieszyć. Start do pierwszych biegów zaplanowano na godz. 17.30.
Zawody mają na celu promowanie „ergowioseł” jak również wioślarstwa jako doskonałej formy aktywności. Impreza skierowana jest do zawodników, jak również do mieszkańców Szczecina, którzy mogą rywalizować w czterech różnych kategoriach wiekowych, poczynając już od 16 roku życia – zachęca Marek Kolbowicz, prezes KU AZS Uniwersytetu Szczecińskiego, mistrz olimpijski z Pekinu w czwórce podwójnej i czterokrotny mistrz globu.
Organizatorem wydarzenia jest AZS Szczecin oraz Stowarzyszenie K2 Partners. Z uwagi na panującą pandemię, zawody rozegrane zostaną bez publiczności oraz w reżimie sanitarnym. Szczegółowe informacje oraz zapisy pod adresem e-mail: kontakt@ergowioslaszczecin.pl lub stronie internetowej http://ergowioslaszczecin.pl.