AZS – Akademicki Związek Sportowy, Organizacja Środowiska w Szczecinie
9 czerwca 2021

Futbol i opalenizna

Mistrzynie Polski 2021 z AWF w Katowicach w pełnej krasie.

W dniach 6-9 czerwca odbywały się w Szczecinie Akademickie Mistrzostwa Polski w piłce nożnej kobiet. Do rywalizacji przystąpiło 16 uczelni z całego kraju. Wygrała Akademia Wychowania Fizycznego w Katowicach.

Finał przysporzył wiele emocji. Wprawdzie goli w nim nie uświadczyliśmy, ale za to o złotych medalach rozstrzygnąć musiały serie rzutów karnych. W nich lepszymi okazały się katowiczanki, a decydujące trafienia zadała Weronika Kłoda. Po chwili utonęła w ramionach koleżanek. Srebro przypadło UAM w Poznaniu, zaś brąz UMCS w Lublinie. W typach najlepszymi okazały się – w uniwersytetach UAM Poznań, zaś w uczelniach technicznych – Politechnika Wrocławska. 

Gospodarze trzymali kciuki za dwie szczecińskie ekipy. Ostatecznie Uniwersytet Szczeciński został sklasyfikowany na 6. miejscu, zaś ZUT na 13.

Najlepszą zawodniczką imprezy wybrano Kasandrę Parczewską (AWF w Katowicach), najlepszą snajperką została Agnieszka Derus (PWSZ Tarnów), a bramkarką – Dominika Dewicka (UAM w Poznaniu)

Zawody organizowane przez Uniwersytet Szczeciński oraz Organizację Środowiskową AZS w Szczecinie odbyły się na młodzieżowym stadionie MOSRiR przy ul. Tenisowej 38. Patronat nad imprezą sprawował rektor US prof. Waldemar Tarczyński, pełniący także funkcję prezesa OŚ AZS w Szczecinie. To on wręczał puchary najlepszym akademickim ekipom w kraju. Partnerami turnieju były Grupa Azoty Zakłady Chemiczne „Police” S.A. oraz Grupa LOTOS S.A.

Pogoda też dopisała. Studentki wracały do domów z uśmiechem i opalenizną.