AZS – Akademicki Związek Sportowy, Organizacja Środowiska w Szczecinie
7 czerwca 2021

I po inauguracji…

Na ceremonii otwarcia finałów AMP pojawiła się prorektor Uniwersytetu Szczecińskiego, prof. Katarzyna Kotarska.


Za nami już 16 spotkań turnieju finałowego Akademickich Mistrzostw Polski w piłce nożnej kobiet. Zawody odbywają się w dniach 6-9 czerwca na stadionie młodzieżowym MOSRiR w Szczecinie.
W poniedziałek rano odbyła się krótka ceremonia otwarcia, na której pojawiła się prorektor Uniwersytetu Szczecińskiego, prof. Katarzyna Kotarska. Potem do boju przystąpiły piłkarki z 16 uczelni całego kraju. Nasze uczelnie radziły sobie w kratkę. Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny przegrał swoje dwa pierwsze pojedynki, z kolei Uniwersytet Szczeciński zanotował remis i wygraną. Mamy też pierwsze niespodzianki. Obrońca tytułu sprzed roku UAM Poznań uległ 0:2 PWSZ Tarnów.
We wtorek kolejne mecze grupowe, a w godzinach popołudniowych ćwierćfinały. Decydujące o medalach spotkania zaplanowano w środę o godz. 13 oraz 14. Patronat nad imprezą organizowaną przez OŚ AZS w Szczecinie oraz Uniwersytet Szczeciński objął prezes pierwszej, a jednocześnie rektor tej drugiej instytucji – prof. Waldemar Tarczyński. Partnerami turnieju są Grupa Azoty Zakłady Chemiczne „Police” S.A. oraz Grupa LOTOS S.A.