AZS – Akademicki Związek Sportowy, Organizacja Środowiska w Szczecinie
14 maja 2021

Jak Mateusz z Mateuszem

Medaliści turnieju mężczyzn w pełnej krasie.

Zwycięstwem duetu Mateusz Kujawa – Mateusz Malewicz zakończyły się zmagania siatkarzy plażowych w ramach Akademickich Mistrzostw Województwa Zachodniopomorskiego. Studenci Uniwersytetu Szczecińskiego pokonali w decydującym spotkaniu parę Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego – Lecha Kacpera i Szymona Krycha 21:13.

Zwycięzcy świetnie rozpoczęli finałową rozgrywkę i to wystarczyło. Wprawdzie z czasem zawodnicy ZUT-u zmniejszyli dystans, ale nadrobić strat z początku – nie zdołali. Kolejne lokaty zajęli Marek Szajduk – Hubert Rybicki (US), a czwarte – Bartosz Kopiński – Bartosz Pestka (ZUT). W rywalizacji uczestniczyło 7 duetów z czterech uczelni województwa.

Dzień wcześniej o tytuł najlepszych siatkarskich duetów walczyły panie. Tytuł mistrzyń województwa zachodniopomorskiego w roku akademickim 2020/2021 przypadł Sandrze Łubniewskiej oraz Aleksandrze Długosz (Uniwersytet Szczeciński). Srebrnymi medalistkami zostały Ewa Mackiewicz w parze z Kamilą Sawicką (Pomorski Uniwersytet Medyczny), zaś brąz przypadł Martynie Koniec i Klaudii Matczak (Uniwersytet Szczeciński).

Zawody rozegrano w dniach 12-13 maja na obiektach kąpieliska Arkonka. Organizatorem imprezy był Pomorski Uniwersytet Medyczny.