AZS – Akademicki Związek Sportowy, Organizacja Środowiska w Szczecinie
5 listopada 2020

Listopadowe maty

Podczas zmagań przestrzegano wymogów sanitarnych. Wszyscy zawodnicy rywalizowali w maseczkach oraz przyłbicach, zaś płyn do dezynfekcji był używany co rundę.

W pierwszą środę listopada rozegrano akademickie mistrzostwa województwa zachodniopomorskiego w szachach. Na podium stanęli reprezentanci Uniwersytetu Szczecińskiego oraz Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Szczecińskiego.

W turnieju indywidualnym zwyciężył Łukasz Lanica (US), przed Janem Gregorzem (US) oraz Damianem Strzałkowskim (ZUT). Na półmetku stawce przewodził właśnie Damian, ale finisz należał do szachistów z Uniwersytetu Szczecińskiego, którzy wyprzedzili ZUT także w punktacji drużynowej.

Obie ekipy tasują się praktycznie co roku. Raz górą jest ZUT, raz US, raz Akademia Morska. Tym razem zabrakło reprezentantów tej uczelni na starcie.

W zawodach uczestniczyło mniej szachistów niż w latach ubiegłych. Zamiast 20-30 zawodników, tym razem na starcie pojawiło się ich ledwie ośmiu. Efekt pandemii był aż nadto widoczny…

Wojewódzkie zmagania szachistów poprzedziły przyszłotygodniowe Akademickie Mistrzostwa Polski 2019/20 w tej dyscyplinie, które odbędą się w dniach 13-15 listopada w Szczyrku.