AZS – Akademicki Związek Sportowy, Organizacja Środowiska w Szczecinie
1 września 2022

Od kanapowca do sportowca

Już w połowie sierpnia, pod patronatem i na obiektach Uniwersytetu Szczecińskiego, ruszyły dodatkowe zajęcia dla pasjonatów gier logicznych w ramach programu „Od kanapowca do sportowca”. Skierowany jest on nie tylko do studentów, ale także społeczności lokalnej. W zajęciach brydża sportowego (każdy wtorek i środa w godz. 17-21 na Wydziale Ekonomii Finansów i Zarządzania) uczestniczy co tydzień około 30 seniorów, słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku, uczniów szkół średnich, studentów, a także absolwentów szczecińskich uczelni. Wtorkowe spotkania służą głównie rozwijaniu teorii, środowe – rywalizacji. Podczas ostatnich zmagań, w turnieju par zwyciężyli Artur Buciak z Ewą Krok, przed Katarzyną Cantwell – Wacławem Steflukiem oraz Jadwigą Stężałą i Wojciechem Bondarewiczem. Frekwencja była rekordowa – aż 19 par.


Link do rezultatów poniżej:
https://zzbs.pl/wyniki_cykliczne/szczecin/2022/20220831/

– Zajęcia odbywają się także dzięki wsparciu i zaangażowaniu absolwentom naszej uczelni – Arturowi Buciakowi oraz Radosławowi Maćczakowi, którzy aktywnie zaangażowali się w kwestie sędziowsko-organizacyjne – mówi Paweł Stężała, opiekun sekcji brydżowej na US. – Spotkania szkoleniowe będą kontynuowane w roku akademickim.

Z kolei w październiku ruszą zajęcia na US z aikido (poniedziałki o godz. 18:30 na Wielkopolskiej), fitness (w środy o godz. 20:15 na Mickiewicza 64) oraz tenisie stołowym (w czwartki o godz. 15:00 na Mickiewicza 16/róg Tarczyńskiego). Zapisy od początku października.

Do programu przystąpiły także Pomorski Uniwersytet Medyczny oraz Politechnika Morska. Projekt odbywa się dzięki wsparciu Ministerstwa Kultury i Sportu oraz Zarządu Głównego AZS.