AZS – Akademicki Związek Sportowy, Organizacja Środowiska w Szczecinie
30 listopada 2022

Od kanapowca do sportowca

W ministerialnym programie wzięły udział trzy szczecińskie uczelnie.

Już w połowie sierpnia, na obiektach Uniwersytetu Szczecińskiego, ruszyły dodatkowe zajęcia dla pasjonatów gier logicznych w ramach programu „Od kanapowca do sportowca”. Skierowany jest on nie tylko do studentów, ale także społeczności lokalnej.
Z kolei wraz z początkiem roku akademickiego zainaugurowano zajęcia z aikido, tenisa stołowego oraz fitnessu, a do akcji podłączyły się inne uczelnie. Politechnika Morska za specjalizację wybrała pływanie oraz trening funkcjonalny na siłowni, zaś Pomorski Uniwersytet Medyczny squasha, siatkówkę i koszykówkę. Wszystkie zajęcia prowadzone były przez wyspecjalizowaną kadrę w godzinach popołudniowych oraz wieczornych.

Na każdą z dyscyplin uczęszczało stałe grono pasjonatów, a część tylko żałowała, że dołączyła do programu zbyt późno. Ten potrwa do połowy grudnia, a od sierpnia przyszłego roku, miejmy nadzieję, wrócimy z kolejną ofertą. Organizatorem projektu jest Akademicki Związek Sportowy, zaś środki na jego realizację pochodzą z Ministerstwa Sportu i Turystyki.