AZS – Akademicki Związek Sportowy, Organizacja Środowiska w Szczecinie
12 stycznia 2023

Patrycja doceniona

Patrycja Szelągiewicz w stroju wieczorowym podczas Gali Sportu zorganizowanej przed redakcję Kuriera Szczecińskiego.

Patrycja Szelągiewicz studentka fizjoterapii na Wydziale Nauk o Zdrowiu Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego została wybrana do „10” najlepszych sportowców województwa zachodniopomorskiego. Uroczysta gala odbyła się w miniony weekend i została zorganizowana przed redakcję Kuriera Szczecińskiego.

– Dla mnie jako młodej zawodniczki znalezienie się w tak znakomitym gronie sportowców z naszego regionu samo w sobie było olbrzymim wyróżnieniem – podsumowała Patrycja Szelągiewicz, która została sklasyfikowana na ostatecznie na szóstym miejscu.

Spośród 25 nominowanych zawodników to publiczność – w głosowaniu SMS oraz przy pomocy kuponów – wybrała 10 zwycięzców. Wśród laureatów znalazło się miejsce dla przedstawicielki karate, dyscypliny sportu mniej popularnej, ale wciąż dynamicznie się rozwijającej, a jednocześnie bardzo trudnej i wymagającej nakładu czasu i ciągłego doskonalenia się.

– Doceniam fakt, że jako młoda kobieta mogłam reprezentować sport, który jeszcze niedawno, stereotypowo był kojarzony jako męski. Wspaniałym uczuciem było znalezienie się na gali wśród tak wielu osób silnie związanych ze sportem w naszym regionie. Chciałabym podziękować wszystkim tym, bez których nigdy nie znalazłabym się w tym miejscu. Kłaniam się nisko mojemu trenerowi, z którym pracuję już 14 lat, moim rodzicom, którzy zawsze mnie wspierają i nigdy we mnie nie zwątpili oraz wszystkim bliskim mi osobom – podsumowała studentka PUM.