AZS – Akademicki Związek Sportowy, Organizacja Środowiska w Szczecinie
4 czerwca 2021

Piłkarki powalczą o medale

Turniej finałowy zostanie rozegrany na boiskach MOSRiR przy ul. Tenisowej 38 w dniach 7-9 czerwca.

Już wkrótce czekają nas nie lada emocje. W grodzie Gryfa odbędą się Akademickie Mistrzostwa Polski w piłce nożnej kobiet. Do rywalizacji przystąpi 16 uczelni z całego kraju. Gospodarze będą trzymali kciuki za dwie szczecińskie ekipy.

O medale powalczą bowiem reprezentacje Uniwersytetu Szczecińskiego oraz Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego. Przed rokiem brązowe medale wywalczyły piłkarski z US, teraz spróbują sięgnąć po najwyższe laury. Jednak stawka będzie zarówno mocna jak i wyrównana. W zmaganiach udział wezmą czołowe akademickie reprezentacje w kraju, wsparte studentkami grającymi na co dzień nawet w kobiecej ekstralidze. Tytułu sprzed roku bronią zawodniczki Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu.

W ostatni dzień maja w stolicy zostało przeprowadzone losowanie, jednak w związku z wycofaniem się ŚUM w Katowicach, odbyło się ponownie (podział na grupy w linku poniżej).

https://www.ampy.pl/files/docs2021/komunikaty/2021_pilka_nozna_k_grupy.pdf?fbclid=IwAR1xAAtUd8r02WacSAERQTbZ09JlxA_9P_Sz8htyoYIeYltZIuXFrepqG98

Pierwsze turniejowe mecze zaplanowano na poniedziałek, 7 czerwca. W inauguracyjnych pojedynkach (godz. 9:00) zmierzą się Uniwersytet Szczeciński i AWF w Katowicach oraz Uniwersytet Gdański i AWF w Poznaniu. O 10:00 planowana jest krótka ceremonia otwarcia. Potem, aż do godz. 17:00 włącznie, kontynuowane będą rozgrywki eliminacyjne w grupach.  

Zawody organizowane przez Uniwersytet Szczeciński oraz Organizację Środowiskową AZS w Szczecinie zakończą się w środę (finał i mecz o 3. miejsce planowane są w godzinach popołudniowych). Wszystkie spotkania zostaną rozegrane na młodzieżowym stadionie MOSRiR przy ul. Tenisowej 38. Serdecznie zapraszamy fanów piłki nożnej, także z uwagi na kameralność obiektu. Niby to centrum miasta, a wokół cisza, spokój, zieleń. Jednym słowem: warto.