AZS – Akademicki Związek Sportowy, Organizacja Środowiska w Szczecinie
28 marca 2022

Pływacy na medal

W rywalizacji kobiet sezonu 2021/22 triumfowały reprezentantki Akademii Morskiej.

Wraz z początkiem wiosny na basenie Akademii Morskiej w Szczecinie odbyła się ostatnia w tym sezonie runda Akademickich Mistrzostw Województwa Zachodniopomorskiego w pływaniu. Czego się dowiedzieliśmy? Najlepszych pływaków ma Uniwersytet Szczeciński, najlepsze pływaczki – gospodarze z Akademii Morskiej.
Studenci rywalizowali w rundzie jesiennej, zimowej i wiosennej w konkurencjach indywidualnych (100 m. dowolny, klasyczny, grzbietowy, zmienny, 50 m. motylkiem) oraz sztafetach 4×50 m. Stylem dowolnym i zmiennym, reprezentanci poszczególnych uczelni zdobywali punkty wliczane do klasyfikacji drużynowej. Po zliczeniu trzech rund, w klasyfikacji końcowej triumfowały podopieczne Artura Lipeckiego z AM oraz podopieczni Ryszarda Kowalczyka z US. Czołowe zawodniczki i zawodnicy otrzymali medale, a nad całością przedsięwzięcia pieczę sprawował Norbert Marchewka, pracownik Akademii Morskiej.
Kolejnym celem szczecińskich pływaków będzie udział w Akademickich Mistrzostw Polski, które odbędą się na początku kwietnia w Łodzi.

Wyniki drużynowe AMWZ:

kobiety – 1. AM, 2. PUM, 3. US, 4. ZUT;

mężczyźni – 1. US, 2. PUM, 3. AM, 4. ZUT


Link do rezultatów trzeciej sesji:
http://www.azs.szczecin.pl/wp-content/uploads/2022/03/21plywams.pdf