AZS – Akademicki Związek Sportowy, Organizacja Środowiska w Szczecinie
17 kwietnia 2022

PUM i AM tuż za podium


Na Akademickich Mistrzostwach Polski 2022 (AMP) w ergometrze wioślarskim odbywających się w Warszawie w terminie 9-10 kwietnia rywalizowało ponad 600 wioślarek i wioślarzy z 57 uczelni wyższych.
W stawce 37 reprezentacji Pomorski Uniwersytet Medyczny zajął w klasyfikacji generalnej mężczyzn bardzo wysokie 4. miejsce. Do podium zabrakło tylko 5 pkt. Niewiele gorzej spisali się studenci Akademii Morskiej. W klasyfikacji uczelni społeczno-przyrodniczych raz za razem stawali na podium, a w punktacji generalnej zajęli wysokie 6. miejsce.
Indywidualnie dla szczecińskich uczelni najlepiej punktowali: Weronika Cempa, Jakub Byczek, Rafał Hyra, Michał Sobanda, Julia Siemińska, Weronika Zielińska, Zuzanna Kudlińska, Anna Syroka, Filip Bałazy, Jerzy Bajko, Michał Gut, Eirik Nordaas, Jeremi Żamojcin.

– Tymi zawodami kończy się sezon „wiosłowania na sucho” a zawodnicy wracają do łódek i na rzeki by trenować do AMP w wioślarstwie w Bydgoszczy – podsumował starty podopiecznych Jan Jelec, opiekun sekcji i kierownik studium na PUM.