AZS – Akademicki Związek Sportowy, Organizacja Środowiska w Szczecinie
18 czerwca 2023

Regaty przy bulwarach

W piątek oraz sobotę szczecińskie bulwary zapełniła rywalizacja młodych wioślarzy. Wpierw swoje zmagania mieli młodzicy, juniorzy oraz studenci w ramach akademickich mistrzostw województwa zachodniopomorskiego. Dzień później odbyły się regaty z cyklu Młode Polskie Wiosła 2023 o Puchar Prezesa Zarządu Zarządu Morskich Portów Szczecin i Świnoujście w Szczecinie.
Tegoroczna edycja organizowana przez AZS OŚ w Szczecinie, rozpoczęła się od rywalizacji młodzików oraz juniorów. Drugą połowę wydarzenia czyli zmagania ósemek akademickich otworzył chrzest nowej łodzi Politechniki Morskiej. Uczelnia wzbogaciła się o nową jednostkę dzięki wsparciu firmy Polferries. Podczas chrztu przemówienia wygłosili rektor Wojciech Ślączka oraz prorektor Agnieszka Deja. Matką chrzestną jednostki została Natalia Peszczyńska. Imię wybrane przez studentów Politechniki Morskiej to Polferiusz Morski.
A w zmaganiach ósemek uczelnianych mężczyzn zarówno wśród kobiet jak i mężczyzn zwyciężył Pomorski Uniwersytet Medyczny. Wioślarki PUM otrzymały Puchar Sekretarza Stanu w Ministerstwie Infrastruktury, który wręczył osobiście Marek Gróbarczyk. Kolejnym wyróżnieniem był Puchar JM Rektora Politechniki Morskiej w Szczecinie, który w ręce wioślarzy PUM złożył rektor Wojciech Ślączka. Sportowcom tej uczelni przyznano również Puchar Prezesa Akademickiego Związku Sportowego w Szczecinie dla najlepszej uczelnianej ósemki mężczyzn.