AZS – Akademicki Związek Sportowy, Organizacja Środowiska w Szczecinie
28 listopada 2021

Rektorskie impasy

W ostatnią sobotę listopada w murach WEFiZ Uniwersytetu Szczecińskiego rozegrano już po raz 14. Turniej o Puchar Rektora Uniwersytetu Szczecińskiego. W gronie 34 par najlepszym okazał się duet Marek Żakowicz – Wojciech Kaniuk.

Zgłoszeni brydżyści dzieleni są na dwie kategorie: mniej zaawansowanych (amatorzy) oraz tych o większym doświadczeniu (profesjonaliści). Następnie pary składające się po jednym zawodniku z każdej z tych grup kojarzone są losowo. W ten niecodzienny sposób powstaje duet, który stara się wygrać cały turniej.

– Impreza ma na celu promocję brydża oraz sekcji, która działa na naszej uczelni ponad 15 lat. Nie tylko w środowisku akademickim, ale także wśród społeczności lokalnej – mówi Jacek Batóg, prof. US, pomysłodawca imprezy oraz jej główny organizator.

Nagrody – jak co roku – były przednie. Wręczono je w kilku kategoriach, m.in. najlepszy senior, student, uczeń, pracownik naukowy. Honorowy patronat nad zawodami sprawowali Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego oraz Rektor Uniwersytetu Szczecińskiego. Profesor Waldemar Tarczyński – podobnie jak w latach ubiegłych – osobiście otwierał imprezę.

Wyniki w poniższym linku:

https://zzbs.pl/wyniki/2021/21-11-27/