AZS – Akademicki Związek Sportowy, Organizacja Środowiska w Szczecinie
15 listopada 2020

Szachy w Szczyrku

Akademia Leona Koźmińskiego w Warszawie przed Akademią Górniczo-Hutniczą w Krakowie okazały się najmocniejszymi ekipami podczas rozegranych w dniach 13-15 listopada w Szczyrku akademickich mistrzostw Polski. To właśnie te reprezentacje wystawiły najmocniejszych szachistów – zarówno w turniejach drużynowych jak i indywidualnych.

Szczecin tym razem reprezentował tylko Uniwersytet Szczeciński, a rywale byli po prostu mocniejsi. Najlepsi w turnieju indywidualnym spośród naszych zawodników okazali się Łukasz Lanica (48. lokata) oraz Jan Gregorz (51. miejsce), notując lokaty w środku stawki oraz dokładnie średnie wyniki (4,5 pkt. na 9 partii). W drużynówce szczecinianie uplasowali się na 18. miejscu oraz na 8. w typach uczelni. Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny – w dobie koronawirusa – nie wystawił reprezentacji.

Barw Uniwersytetu Szczecińskiego bronili: Jan Gregorz, Łukasz Lanica, Tomasz Zajączkowski, Nicolas Olenderek oraz Julita Pastusiak. Wyjazd doszedł do skutku dzięki środkom OŚ AZS w Szczecinie.

Był to jednocześnie ostatni akcent Akademickich Mistrzostw Polski 2020/21. Kolejna edycja powinna ruszyć już w marcu przyszłego roku.