AZS – Akademicki Związek Sportowy, Organizacja Środowiska w Szczecinie
5 października 2020

Szczecin gospodarzem, Szczecin faworytem

Finał AMP w piłce nożnej kobiet rozgrywany jest na boiskach ZUT przy ul. Tenisowej.

Od dwóch zwycięstw rozpoczęły start w Akademickich Mistrzostwach Polski w piłce nożnej kobiet, które zainaugurowano w poniedziałek rano, futbolistki Uniwersytetu Szczecińskiego. Na wstępie wygrały z Uniwersytetem Medycznym w Lublinie 6:0 oraz z Uniwersytetem Śląskim w Katowicach 2:0.

Druga ekipa z grodu Gryfa, ZUT Szczecin, nie sprostała Politechnice Opolskiej (0:4) oraz Uniwersytetowi Śląskiemu (0:2). We wtorek dokończenie rywalizacji w grupach, które prezentują się następująco:   

Grupa A – Politechnika Gdańska, Uniwersytet Adama Mickiewicza w Poznaniu, Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, Uniwersytet Gdański, Politechnika Śląska w Gliwicach.

Grupa B – Uniwersytet Szczeciński, Uniwersytet Medyczny w Lublinie, Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie, Politechnika Opolska, Uniwersytet Śląski w Katowicach.

Akademickie piłkarki rywalizują na boiskach ZUT przy ul. Tenisowej. Zasady nieco różnią się od rozgrywek mężczyzn. Mecze odbywają się na boiskach o wymiarach 60 metrów x 40 metrów, a czas gry wynosi 2×20 minut. Zespoły występują w siedmioosobowych składach, nie ma przepisu o spalonym, a liczba zmian w trakcie gry jest nieograniczona.

Impreza potrwa do środy, 7 października. Finał zaplanowany jest na godz. 13. W sumie akademickie zespoły piłki nożnej kobiet rozegrają w ciągu trzech dni 27 meczów. Organizatorami zawodów są Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny oraz AZS OŚ w Szczecinie.