AZS – Akademicki Związek Sportowy, Organizacja Środowiska w Szczecinie
19 kwietnia 2024

Szczypioniak łapie oddech

Organizatorem finałowych zmagań był KU AZS PUM. Oba turnieje rozegrano w hali przy ul. Dunikowskiego.

Na obiekcie Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie w dniach 15 – 16 kwietnia rozgrywane były turnieje finałowe Akademickich Mistrzostw Województwa Zachodniopomorskiego w piłce ręcznej. Dyscyplina od kilku lat nie cieszyła się zainteresowaniem uczelni województwa zachodniopomorskiego. Tym bardziej cieszy, że idea rywalizacji w ramach AMWZ odrodziła się. W tym roku akademickim w kategorii mężczyzn wystartowały 3 uczelnie ze Szczecina, oraz reprezentujący Koszalin sportowcy z Politechniki Koszalińskiej.

W poniedziałkowej rywalizacji mężczyzn bezkonkurencyjni okazali się właśnie wspomniani szczypiorniści Politechniki Koszalińskiej. Koszalinianie przystępowali do rywalizacji z trzema zwycięstwami, które odnieśli podczas pierwszego turnieju, którego byli organizatorami.

W Szczecinie Politechnika Koszalińska potwierdziła swoją dominację i zasłużenie zdobyła tytuł mistrzów województwa. Drugie miejsce przypadło zawodnikom Uniwersytetu Szczecińskiego, zaś brązowe medale trafiły do Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego.

Gościnnie zachowali się gospodarze turnieju reprezentujący Pomorski Uniwersytet Medyczny zajmując IV miejsce.

Najlepszym zawodnikiem mistrzostw okazał się Marcin Gemborys (US), który otrzymał pamiątkową statuetkę oraz nagrodę rzeczową.

Dzień później we wtorek do zmagań przystąpiły kobiety. W meczu finałowym reprezentantki Uniwersytetu Szczecińskiego pewnie pokonały gospodynie Pomorski Uniwersytet Medyczny 18 : 10. Tym samym Uniwersytet Szczeciński mógł fetować tytuł mistrzyń województwa w AMWZ zaś vicemistrzyniami zostały medyczki z Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie.

Tytuł MVP mistrzostw, oraz nagroda rzeczowa powędrowała do studentki Uniwersytetu Szczecińskiego Kamili Białowąs.