AZS – Akademicki Związek Sportowy, Organizacja Środowiska w Szczecinie
23 maja 2017

Uczelniane szlemiki

Akademickie Mistrzostwa Zachodniopomorskiego w Brydżu Sportowym 2016/17

Drużyna Uniwersytetu Szczecińskiego zwyciężyła w Akademickich Mistrzostwach Województwa w sezonie 2016/17 w brydżu sportowym. Podobnie jak przed rokiem, w obu turniejach, na czele stawki stawali profesorowie – Jacek Batóg z Uniwersytetu Szczecińskiego oraz Krzysztof Lubkowski z Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego.

Co ciekawe, obaj grali z innymi partnerami. Jacek Batóg występował tym razem z Pawłem Stężałą, zaś Krzysztof Lubkowski z Bartoszem Muszyńskim. Ci pierwsi wygrali oba turnieje, ci drudzy po dwakroć uplasowali się na podium.

W zawodach, które odbyły się w gościnnych murach Wydziału Nauk Ekonomicznych i Zarządzania, wzięło udział 16 zawodników z trzech zachodniopomorskich uczelni. Bieżące wyniki wyświetlały się na dużym rzutniku, brydżyści podczas zmagań mogli napić się gorącej kawy, zaś na smakoszy czekały ciasteczka. Z kolei na najlepszych – nagrody rzeczowe, w tym – cieszące się sporym powodzeniem – koszulki z logo uczelni oraz filmy DVD.

W klasyfikacji drużynowej, pierwszą lokatę zajęli – najliczniej reprezentowani – brydżyści Uniwersytetu Szczecińskiego, przed Zachodniopomorskim Uniwersytetem Technologicznym oraz Akademią Morską.

Skład Uniwersytetu Szczecińskiego: Jacek Batóg, Marcin Dziembor, Juliusz Engelhardt, Ewa Krok, Radosław Maćczak, Kamila Olek, Paweł Stężała, Marek Szajduk.

Komunikat końcowy poniżej

SPRAWOZDANIE

z Akademickich Mistrzostw Województwa Zachodniopomorskiego

w brydżu sportowym

Termin: 20.05.2017

Organizator: Klub Uczelniany AZS Uniwersytetu Szczecińskiego (osoba odpowiedzialna: Paweł Stężała)

Startujące drużyny i liczba zawodników:

Uniwersytet Szczeciński (8), Akademia Morska (2), Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny (6)

Wyniki rywalizacji:

Turniej na maksy (8 par), zwycięzcy: J. Batóg – P. Stężała (US); turniej na IMP-y (8 par), zwycięzcy: J. Batóg – P. Stężała (US);