AZS – Akademicki Związek Sportowy, Organizacja Środowiska w Szczecinie
17 czerwca 2021

Upał, muzyka, widoki…

Atrakcyjne widoki na szczecińskiej plaży miejskiej można było zobaczyć nie tylko z drona.


Piękna pogoda, świetna atmosfera i całkiem wysoki poziom zawodów. Takimi słowami można podsumować zakończony w połowie czerwca półfinał A Akademickich Mistrzostw Polski w siatkówce plażowej. Najlepszymi okazali się Weronika Antczak – Justyna Kozłowska (Uniwersytet Adama Mickiewicza w Poznaniu) oraz Dawid Pawlun – Jakub Kraut (Uniwersytet Gdański).


Jednak wygranych było więcej, bo do trójmiejskich finałów, zaplanowanych na początek lipca, kwalifikowało się po osiem najlepszych duetów z każdego turnieju. Czołowe lokaty (tak istotne w kontekście rozstawienia) przypadły głównie ekipom z Poznania oraz Gdańska. Dość licznie reprezentowani gospodarze przebili się do dalszej fazy tylko z jedną męską parą – stanowili ją Mateusz Kujawa i Mateusz Malewicz (ostatecznie sklasyfikowani na 5. miejscu). Dla pozostałych stawka okazała się za mocna.

W turnieju rozgrywanym w dniach 15-17 czerwca, organizowanym przez Organizację Środowiskową AZS w Szczecinie oraz Pomorski Uniwersytet Medyczny, zagrało ponad 20 par kobiecych i męskich. Uczestnicy chwalili miejsce oraz klimat wyspy Grodzkiej. Także jakość boisk przygotowanych przed duet organizatorów – Tomasza Kławsiucia (PUM) oraz Tadeusza Skrzypkowskiego (OŚ AZS). Podczas całej imprezy siatkarki oraz siatkarzy mobilizowały głośne taneczne rytmy, które zapodawał panujący znad konsolety DJ Piotr, zaś tysiące wypitych litrów wody świadczyło zarówno o wysiłku uczestników, jak i ponad 30-stopniowym upale. Było gorąco.