AZS – Akademicki Związek Sportowy, Organizacja Środowiska w Szczecinie
11 czerwca 2022

Wioślarskie bulwary dla PUM

W rywalizacji kobiet pierwsze dwie lokaty wywalczyły studentki medycyny, podopieczne trenera Jana Jelca.

Międzynarodowe akademickie regaty wioślarskie sprinterskie za nami. Impreza odbyła się w sobotę, 11 czerwca, w Szczecinie, a prym w niej wiedli reprezentanci Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego. Wygrali bowiem zarówno sprinterską rywalizację kobiet jak i mężczyzn. Jedynie w zmaganiach weteranów triumfowali członkowie Uniwersytetu Szczecińskiego.
W imprezie, poza lokalnymi osadami, wzięli udział reprezentanci AGH Kraków, holenderskiej Hagi, a także niemieckiego Schwedt. Pogoda dopisała, a szczecińskie bulwary zapełniły się nie tylko wioślarskimi osadami, ale również kibicami. Łącznie rozegrano kilkanaście wyścigów, a po wielokroć o sukcesie bądź porażce decydowały ostatnie metry.
Stawką międzynarodowych regat – poza nagrodami rzeczowo-finansowymi – były efektowne puchary ufundowane przez sponsora tytularnego Prezesa Zarządu Zarządu Morskich Portów Szczecin i Świnoujście S.A. Równolegle rozegrano akademickie zmagania polsko-niemieckie w wioślarstwie w ramach programu wspólnotowego Interreg.
WYNIKI:
Ósemki kobiet – 1. PUM 1, 2. PUM 2, 3. Pelargos (Haga), 4. AGH Kraków, 5. AM.
Ósemki mężczyzn – 1. PUM, 2. US, 3. AM, 4. AGH Kraków, 5. PUM 2, 6. ZUT.
Ósemki absolwentów – 1. US, 2. Schwedt, 3. Masters Szczecin.