AZS – Akademicki Związek Sportowy, Organizacja Środowiska w Szczecinie
6 kwietnia 2022

Wypływali medale

W Łodzi rozegrano AMP w pływaniu. Szczecińscy reprezentanci przywieźli – jak co roku – dużo medali. W tym brąz w kategorii open. Wywalczyła go sztafeta mężczyzn 4×50 stylem zmiennym Uniwersytetu Szczecińskiego, tracąc do złotych medalistów z Katowic zaledwie 0,18 sekundy. Drużyna US okazała się także najlepsza wśród uniwersytetów. W jej składzie płynęli: Krystian Czeszewski, Konrad Rój, Janusz Ciarczyński, Kacper Kolańczyk. Była to jedna z ostatnich konkurencji mistrzostw. Wcześniej cieszyliśmy się z medali w typach uczelni. Złoto wywalczyli Agnieszka Podlecka (ZUT, 50 m grzbiet), Damian Kamiński (PUM, 100 m, zmienny) oraz Krystian Czeszewski (US, 50 m grzbiet), srebrne medale – Iga Biedrzycka (ZUT, 50 m motyl oraz 100 m zmiennym) i Małgorzata Oleba (US, 50 m motyl), brązowe krążki – Janusz Ciarczyński (US, 50 m motyl), Jakub Rój (US, 50 m grzbiet), Dominik Knichał (PUM, 100 m zmienny), Krzysztof Mikulski (PUM, 50 i 100 m dowolny) oraz Karolina Faszczewska (US, 50 m dowolny). W klasyfikacji drużynowej uniwersytetów studenci Uniwersytetu Szczecińskiego zostali sklasyfikowani na 3. miejscu, zaś studentki na 5. W typach uczelni medycznych pływacy PUM zajęli 5. miejsce, zaś wśród uczelni technicznych zawodniczki ZUT – 7. lokatę. Trenerami sekcji pływackich są Agata Grenda (ZUT), Marek Lesiakowski (PUM) oraz Ryszard Kowalczyk (US).