AZS – Akademicki Związek Sportowy, Organizacja Środowiska w Szczecinie
6 kwietnia 2022

Zabrakło tylko złota

Na drugim stopniu podium stanęli pracowniki US – Wojciech Bondarewicz oraz Paweł Stężała.

Aż cztery medale Akademickich Mistrzostw Polski przywieźli brydżyści Uniwersytetu Szczecińskiego z Katowic. Do pełni szczęścia zabrakło tego z najcenniejszego kruszcu.

Poziom zawodów był zarówno zróżnicowany jak i bardzo wysoki. O akademickie podium walczyli aktualni reprezentanci kraju w kilku kategoriach wiekowych, a także medaliści mistrzostw Polski, m.in. Patryk Petreuha, Jakub Petreuha, Błażej Krawczyk, Maciej Kędzierski, Przemysław Kurzak, Wojciech Okuniewski czy Kacper Kopka. Tym bardziej cieszą osiągnięcia szczecinian.

Na brydżową rywalizację składały się dwa turnieje mistrzowskie – par oraz teamów. W pierwszym z nich, w stawce 90 par, brązowy medal open oraz srebrny w uniwersytetach wywalczyli Wojciech Bondarewicz oraz Paweł Stężała. Ponadto na dystansie 60 rozdań do finału B (lokaty z przedziału 11-20.) dostał się duet studentów Wiktoria Pańcyk – Piotr Błaszkiewicz, zaś 4. miejsce w finale C padło łupem Jacka Batoga – Marcina Dziembora (24. pozycja).

Z kolei w turnieju teamów dwie drużyny US zajęły odpowiednio 10. oraz 12. lokatę na 43 zespoły. Znaleźliśmy się za to na podium w typie uniwersytetów. Brązowy medal wywalczyli: Jacek Batóg, Wojciech Bondarewicz, Marcin Dziembor oraz Paweł Stężała. Tuż za podium uplasował się nasz drugi zespół: Ewa Krok, Wiktoria Pańcyk, Bartosz Muszyński, Piotr Błaszkiewicz.

W zawodach uczestniczyło dość spore grono nauczycieli akademickich. Nie inaczej było z reprezentacją Uniwersytetu Szczecińskiego, którą stanowili w połowie studenci, w połowie pracownicy naukowo-dydaktyczni. Połączenie rutyny z młodością dało wybuchową mieszankę. Zdobyliśmy więcej niż oczekiwaliśmy.

W klasyfikacji łącznej AMP w Katowicach w stawce 26 uczelni szczecińscy reprezentanci zostali sklasyfikowani na 4. miejscu w Polsce. W kategorii uniwersytetów nasi brydżyści wywalczyli srebrne medale.