AZS – Akademicki Związek Sportowy, Organizacja Środowiska w Szczecinie
14 grudnia 2023

Zacięta walka o mistrza

Siatkarskie Akademickie Mistrzostwa Województwa Zachodniopomorskiego wzorem roku poprzedniego rozgrywane są systemem hybrydowym.Oznacza to, iż część spotkań odbywa sie w halach poszczególnych uczelni, a dwa turnieje na obiektach ZUT i PUM.W najciekawszym jak do tej pory spotkaniu Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny będąc gospodarzem pierwszego turnieju uległ po zaciętym tie-breaku Uniwersytetowi Szczecińskiemu. Przy głośnym dopingu dla ZUT gospodarze wygrali niezwykle emocjonującego pierwszego seta w stosunku 31: 29. Należy wspomnieć, iż w trakcie trwania spotkania kontuzji uległ lider ZUT Rafał Lal, co niewątpliwie miało wpływ na przebieg spotkania. Drugi set to zdecydowane zwycięstwo 25:19 US. We wspomnianym tie-breaku nieznacznie bo 18:16 lepsi okazali się siatkarze Uniwersytetu Szczecińskiego. Rewanż, który odbędzie się na terenie US, zapowiada się zatem niezwykle emocjonująco i zapewne ten mecz wyłoni przyszłego mistrza AMWZ.

Wyniki dotychczas rozegranych spotkań: ZUT – PK 2 – 0, PK – PUM 2 – 0, ZUT – PUM 2 – 0, US – PM 2 – 0, PK – PM 0 – 2, ZUT – US 1 – 2, PM – PUM 2 – 0, PUM – PM 0 – 2.

Pozostałe spotkania drużyny akademickie muszą rozegrać do 25 stycznia 2024.Tego dnia rozegrany zostanie