AZS – Akademicki Związek Sportowy, Organizacja Środowiska w Szczecinie
18 marca 2021

Złota sensacja w Toruniu

Patryk Dobek zamienił przedłużony sprint płotkarski na biegi średniodystansowe. Z mistrzowskim skutkiem.

Patryk Dobek student Wydziału Kultury Fizycznej i Zdrowia Uniwersytetu Szczecińskiego został złotym medalistą na dystansie 800 m podczas halowych mistrzostw Europy w Toruniu. Finał wygrał w wielkim stylu, przeprowadzając nieprawdopodobny atak z ostatniego miejsca na pierwsze.

Na prowadzenie, które utrzymał do samego końca, Patryk przesunął się tuż przed ostatnim okrążeniem. Natomiast sposób w jaki nasz student wyprzedzał swoich rywali (po wewnętrznej stronie toru!), mógłby posłużyć za temat pracy magisterskiej. I nie tylko.

Na uwagę zasługuje również fakt, że Patryk to nominalny 400-metrowiec, w dodatku specjalizujący się w płotkach. Jak widać, umiejętność zmiany rytmu biegu, pomysłowość i niekonwencjonalne podejście, może zaprocentować nawet złotym krążkiem kontynentalnego czempionatu.

Świeżo upieczony mistrz Europy spotkał się z rektorem Uniwersytetu Szczecińskiego profesorem Waldemarem Tarczyńskim.

 – Dołączył pan do grona najlepszych naszych sportowców, mistrzów świata, mistrzów olimpijskich, mistrzów Europy. Wszystko przed panem – zaznaczył rektor, który jest jednocześnie prezesem Organizacji Środowiskowej AZS w Szczecinie i sympatykiem sportu

Dobek odebrał zasłużone gratulacje oraz pamiątkowy dyplom. Na pytanie, czy to jego największy sukces w karierze, skromnie stwierdził:

– Na pewno jeden z największych. Może jak to do mnie dotrze, będzie czas, to zacznę sobie to pozycjonować. Na razie jeszcze do mnie w pełni nie dotarło, że w Toruniu zdobyłem złoty medal, ale też dochodzi do mnie, że to duże osiągnięcie.