AZS – Akademicki Związek Sportowy, Organizacja Środowiska w Szczecinie
5 maja 2023

Złoto, srebra i brązy

Siedem medali wywalczyli brydżyści Uniwersytetu Szczecińskiego w AMP w Katowicach, w tym aż trzy w kategorii open.

Złote, srebrne i brązowe medale AMP w brydżu sportowym przywieźli z Katowic reprezentanci Uniwersytetu Szczecińskiego. W klasyfikacji generalnej US zajął drugie miejsce, a w typach uczelni stanął na najwyższym stopniu podium na 27 startujących. Wygrała Politechnika Łódzka, trzeci był AGH Kraków.

Na całość składały się dwa turnieje – par i teamów. W stawce 90 duetów brązowy medal wywalczyli Wojciech Bondarewicz – Paweł Stężała (srebrny w typach uczelni), a na 9. miejscu sklasyfikowano Jacka Batoga z Marcinem Dziemborem. W konkurencji teamów również walczyliśmy o najwyższe cele. Ostatecznie na 40 drużyn zajęliśmy drugi plac, co zaprocentowało złotem w klasyfikacji uniwersytetów i srebrem w łącznej. Nic dziwnego, że humory naszym reprezentantom dopisywały.

Skład drużyny US: Wiktoria Pańcyk, Ewa Krok, Bartosz Muszyński, Marcin Dziembor, Robert Lewandowski, Wojciech Bondarewicz oraz dwaj grający opiekunowie sekcji Jacek Batóg i Paweł Stężała.