AZS – Akademicki Związek Sportowy, Organizacja Środowiska w Szczecinie
28 listopada 2020

Brydż przez internet

W zawodach rozgrywanych w auli WEFiZ brało udział każdorazowo ponad 100 osób. Tym razem, w formule internetowej, na starcie stanęło 76 brydżystów z całego regionu.

W ostatnią sobotę listopada odbył się 13. Otwarty Turniej Brydżowy o Puchar Rektora Uniwersytetu Szczecińskiego. Po raz pierwszy w historii został on rozegrany w formule on-line. Wygrali członkowie sekcji US – Patryk Kośla – Kornela Tokarek.

Idea zawodów pozostaje niezmiennie ta sama. Zgłoszeni brydżyści dzieleni są na dwie kategorie: mniej zaawansowanych (amatorzy) oraz tych o większym doświadczeniu (profesjonaliści). Następnie pary składające się po jednym zawodniku z każdej z tych grup kojarzone są losowo. W ten niecodzienny sposób powstaje duet, który stara się wygrać całą imprezę. Natomiast z uwagi na pandemię, po raz pierwszy w historii brydżyści rywalizowali poprzez internetową platformę Bridge Base, siedząc w domu przed monitorami komputerów. – Jesteśmy poniekąd zobligowani do formuły on-line – mówi Jacek Batóg, prof. Uniwersytetu Szczecińskiego. – Wśród brydżowej braci jest wielu seniorów czy osób szczególnie narażonych na koronawirusa. Nie mogliśmy dopuścić do sytuacji, w której narażamy zdrowie tych osób. Zawody rozegrano w sobotę, 28 listopada. Wygrał duet Kornela Tokarek – Patryk Kośla, przed Ryszardem Kłosińskim – Jackiem Wojteckim oraz Markiem Wawrzyniakiem – Narcyzem Bączkowskim.

Nagrody – jak co roku – były przednie. Honorowy patronat nad zawodami sprawowali Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego oraz rektor Uniwersytetu Szczecińskiego. Profesor Waldemar Tarczyński był obecny na otwarciu imprezy. Tym razem zachęcał do umysłowej rozrywki przez internet. Takie czasy…