AZS – Akademicki Związek Sportowy, Organizacja Środowiska w Szczecinie
1 lutego 2024

Siatkarki po finale

W ostatni czwartek w hali Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego odbył się turniej podsumowujący Akademickie Mistrzostwa Województwa Zachodniopomorskiego w siatkówce kobiet.

W meczu US z PUM tym razem lepsza okazała się drużyna PUM wygrywając 2:1 i rewanżując się za porażkę z pierwszego meczu 0:2. Wynik tego meczu nie zmienił jednak kolejności w tabeli.

Na pierwszym miejscu zameldował się zespół Uniwersytetu Szczecińskiego z dorobkiem 16 pkt., przed Pomorskim Uniwersytetem Medycznym z 13 punktami na koncie.

W rywalizacji o 3. miejsce pomiędzy zespołami ZUT i PM było bardzo ciekawie. Przed ostateczną rozgrywką drużynie PM wystarczyło wygranie jednego seta, aby stanąć na podium. I tak też toczył się pierwszy set meczu pod dyktando zawodniczek PM. W końcówce seta był już wynik 23:20 i wydawało się, że nic nie zmieni wyniku seta. Ostatecznie jednak zawodniczki PUM wyrównały wynik, było po kilka meczowych piłek dla obu drużyn, a wynik końcowy to 30:28 dla ZUT.

W następnym secie przegrany zespół już nie podniósł się i po wyniku 2:0 to zawodniczki Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego cieszyły się z brązowych medali.